شاید فکر کنید که کار با دستگاه تسمه کش نیازی به آموزش ندارد ولی به دلیل انواع مختلفی که دارد و کاربرد های آن در زمینه های مختلف بهتر است که نحوه کار با دستگاه تسمه کش را به خوبی یاد بگیرید تا در هنگام کار دچار مشکل نشوید، طرز استفاده از دستگاه تسمه کش بسیار آسان بوده و در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

انواع مختلف دستگاه تسمه کش

شما در این خصوص باید بدانید که تسمه‌کش نیز مانند سایر دستگاه‌های بسته‌بندی دارای انواع مختلفی است. دستگاه‌های نیمه‌اتوماتیک، تمام‌اتوماتیک و دستی را می‌توان از جمله انواع مختلف این دستگاه دانست. انواع فول‌اتوماتیک نیاز به فعالیت خاصی نداشته و تنها با قرار دادن جعبه برای بسته‌بندی در محل مخصوص تعبیه شده در دستگاه، تسمه‌کشی انجام می‌گیرد. اما در انواع نیمه‌اتوماتیک و دستی شما باید بدانید که نیاز است تا کارهایی را انجام دهید تا بتوانید به درستی فرآیند بسته‌بندی را انجام دهید.

مراحل آموزش کار با تسمه کش

به بررسی مراحل کار با تسمه‌کش را برای دستگاه DJ16 از برند ZONESUN  خواهیم پرداخت، انواع مختلف تسمه‌های PETو PPبا پهنای 13 تا 16 میلی‌متر و ضخامت 0.1 تا 1.2 میلی‌متر قابل استفاده است. دستگاه مذکور در قسمت‌های دسته‌پایینی و همچنین بالای خود دارای دکمه‌ها و اهرم‌هایی است. هر کدام برای ایجاد نوع خاصی از حرکت بر روی تسمه تعبیه شده‌اند.

مراحل مختلف استفاده از این دستگاه عبارتند از:

1- همانند شکل زیر، ابتدا باید تسمه را دور جعبه یا محصولی که می‌خواهید بسته‌بندی کنید، قرار دهید. تسمه باید مقداری شل باشد.

کار با تسمه کش

2- سپس باید مانند تصویر، دستگاه را بالا آورده و تسمه را در قسمت اهرم و گیره آن قرار دهید.
تسمه باید کاملا داخل رفته و زیر گیره قرار بگیرد.
حال در این مراحل آموزش کار با تسمه‌کش باید اهرم بلند دستگاه را به سمت پایین فشار دهید.
گیره را ثابت کرده و سپس با فشار دادن دکمه دایره‌ای که در بالای دستگاه قرار دارد، تسمه را توسط دستگاه سفت کنید تا از هر جهت به جعبه بچسبد.

کار با تسمه کش

3- در مرحله پایانی نیز باید با فشار دادن اهرم کوچک، تسمه را بچسبانید.
حال می‌توانید اهرم سفت کن را بالا کشیده و دستگاه را آزاد کنید.

کار با تسمه کش

متخصصین تهران صنعت در زمینه طراحی، ساخت و تعمیر برد های الکترونیکی و قطعات مکانیکی دانش و تجربیات روز صنعت دنیا را به همراه دارند. جهت خرید محصولات و یا دریافت مشاوره با کارشناسان ما از طریق تماس با ما، در ارتباط باشید.

0/5 (0 نظر)
5/5 (1 نظر)
فهرست